قاضی عسگر آفتاب بوشهر برنامه سینمایی

قاضی عسگر: آفتاب بوشهر برنامه سینمایی سیمای بوشهر جدول پخش اردیبهشت ماه

گت بلاگز کرمانشاه ضرورت راه اندازی مجتمع پیگیری به دعاوی اقتصادی

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: امیدواریم به زودی مجتمع پیگیری به دعاوی اقتصادی در استان راه‌اندازی شود.

ضرورت راه اندازی مجتمع پیگیری به دعاوی اقتصادی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛کیوان کاشفی گفت: در گذشته اینگونه تصور می شد که قوه قضاییه بر خلاف دو قوه دیگر کمترین تماس را با بخش شخصی دارد، ولی اتفاقاتی که طی این چندین سال در کشور رخ داد، نیاز به تعامل بخش شخصی و قوه قضاییه را زیاد کرد.
وی ادامه داد: طی دو، سه دهه سال اخیر چند اتفاق رخ داد. اول آنکه اعتماد و قول و قرارهایی که بین بخش شخصی وجود داشت و عمده معاملات و ارتباطات بر پایه همین قول و قرارها صورت می گرفت از بین رفت و سوء استفاده ها زیاد شد و اکنون عمده تعاملات بر اساس قراردادهای رسمی است که زیاد کردن دعاوی در این قراردادها نیازمند مداخله دستگاه قضا است.

عبارات مهم : منابع

کاشفی تصریح کرد: در گذشته بر اساس همین اعتماد و قول و قرارها منابع مالی به عنوان یک سرمایه در گردش در بخش تولید و بازار گردش داشت، ولی امروز عمده این منابع باید از طریق بانک ها تامین شود.
به گفته کاشفی، این روند باعث شده است امروز بخشی از دعاوی بخش شخصی مربوط به بانک ها باشد.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: از سوی دیگر در این سال ها رویکرد دستگاه های دولتی و شرکت ها نیز در ارتباط با بخش شخصی عوض کردن کرده و محدودیت منابع مالی در کشور باعث شده است این شرکت ها عمدتا به فکر منابع مالی خود باشند.
کاشفی گفت: نتیجه این عوامل زیاد کردن دعاوی بین بخش شخصی با یکدیگر از یک سو و بین بخش شخصی و دستگاه های دولتی و خدمت رسان از سوی دیگر است که در این شرایط نیاز به تعامل با قوه قضاییه زیاد احساس می شود.
وی ادامه داد: به همین جهت کمیته حمایت از سرمایه گذاری در کشور تشکیل شد که علی رغم همه سختى ها و آسانى ها های این کمیته، گاهی خروجی آن از ستاد تسهیل هم زیاد است.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه این کمیته در کرمانشاه هم پیگیری می شود و تعامل خوبی بین بخش شخصی و دستگاه قضا وجود دارد، یادآوری کرد: اگر این تعامل زیاد شود، بسیاری از پرسشها اقتصادی حل خواهد شد.
وی بر لزوم گسترش این همکاری تاکید کرد و گفت: از این بعد جلسات یکسان را 45 روز یکبار با دستور کار مشخص برگزار می کنیم و تقاضا داریم دبیری کارگروه حمایت از سرمایه گذاری نیز با خود اتاق بازرگانی باشد تا بتوان تصمیمات پخته تری به این کارگروه آورد.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران گفت: برنامه دیگر ما تسریع در راه اندازی مجتمع قضایی پیگیری به دعاوی اقتصادی است که امیدواریم به زودی مکان آن مشخص شود.
کاشفی اعتقاد هست، با راه اندازی این مجتمع هم روند پیگیری به پرونده های قضایی اقتصادی تسریع می شود و هم ارزش بخش شخصی حفظ خواهد شد.
انتهای پیام/ز

واژه های کلیدی: منابع | اندازی | دستگاه | اقتصادی | بازرگانی | کرمانشاه | کرمانشاه | اقتصاد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog