قاضی عسگر آفتاب بوشهر برنامه سینمایی

قاضی عسگر: آفتاب بوشهر برنامه سینمایی سیمای بوشهر جدول پخش اردیبهشت ماه

گت بلاگز وب‌گردی ۵ ماده غذایی بسیار بافایده جهت مبتلایان به آلرژی بهاره

آلرژی و حساسیت های فصل بهار با عطسه، احتقان بینی، سردرد، ترشحات پشت بینی، خارش گلو، و جنبش چشم ها مشخص می شود.

۵ ماده غذایی بسیار بافایده جهت مبتلایان به آلرژی بهاره

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، پاسخ های آلرژیک معمولا زمانی رخ می دهند که سیستم ایمنی بدن در حال مبارزه با یک محرک یا آلرژن مانند گرده گیاه های و یا اجزای تشکیل دهنده بعضی مواد غذایی باشد. در این وقت سیستم ایمنی بدن ماده ای شیمیایی به نام هیستامین ترشح می کند که همراه با تصویر العمل هایی آلرژیک و علائم آزاردهنده هست.

عبارات مهم : آلرژی
به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، به طور قطع نمی توان از آلرژی اجتناب کرد. از طرفی تنوع داروهای آنتی هیستامین در بازار جهت کنترل علائم آلرژی بسیار است ولی همه آنها دارای عوارض جانبی از جمله خواب آلودگی هستند. خبر خوب این است که بعضی مکمل های طبیعی به کمک شما می آیند تا بهتر بتوانید تصویر العمل هایی آلرژیک را مهار کنید:

بادرنجبویه: بادرنجبویه از واژه ای یونانی به معنای زنبور گرفته شده است هست. این گیاه محبوب نوعی زنبور عسل هست. از نظر تركیبات شیمیایی در اندام سبز این گیاه موادی مانند اسید اولئیك، سیترال، ژرانیول و رزماری اسید وجود دارد. این گیاه دارای اسانس تند و لیمویی است كه سیترال نام دارد و در صنعت عطرسازی كاربرد دارد. این گیاه همانند یك داروی مسكن بر روی دستگاه عصبی مركزی عمل می كند و به همین علت آرامبخش بوده و تحریكات حساسیتی را كاهش می دهد.

سیر: سیر خام نه تنها بخش مهمی از یک رژیم سالم هست، بلکه خاصیت ضد التهابی دارد و منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. سیر سرشار از آنتی اکسیدانی به نام کورستین است که منجر به کم کردن هیستامین می شود و یک خوراکی خوش طعم جهت مبارزه با آلرژی بهاره به شمار می رود.

برگ گزنه: گزنه یک گیاه گلدار چندین ساله است که فواید دارویی مفیدی جهت تمامی سنین دارد. گزنه از وقت یونان باستان آشنا شده است است و نشان داده شده است مصرف آن منجر به کم کردن التهاب در بدن می شود. ترکیبات زیستی فعال موجود در گزنه منجر به از بین رفتن کم کردن چشمگیر تصویر العمل هایی آلرژیک مرتبط با فصل بهار می شود.

رزماری: رزماری تازه و خشک نقش مهمی در خلاقیت های آشپزی در سالهای اخیر داشته است ولی مهمترین نقش آن در کم کردن علائم آسم و آلرژی بخصوص در فصل بهار هست. این گیاه محبوب مشمول بر رزمارینیک اسید است که خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد. رزمارینیک اسید منجر به کم کردن اثرات رادیکال های آزاد و در نهایت کم کردن پاسخ های التهابی در بدن می شود.

زردچوبه: یک ادویه مرسوم و محبوب در غذاهای تایلندی، هندی و دیگر قومیت ها هست. با این حال زردچوبه فایده های سلامتی بیشماری دارد و قدرتمندترین ترکیب آن یعنی کورکومین، منجر به کم کردن و مهار تصویر العمل هایی آلرژیک در بدن می شود. مطالعات انتشار یافته به وسیله کالج آمریکایی آسم، آلرژی و ایمونولوژی نشان می دهد کسانی که به مدت دو ماه از مکمل کورکومین استفاده می کنند، علائم آلرژی مشمول بر عطسه، در آنها کم کردن می یابد ضمن این که اصلاح جریان هوا در بینی را احساس می کنند.

منبع: آوای سلامت
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آلرژی | ایمنی | تصویر | رزماری | ضد التهابی | مواد غذایی | آلرژی | بیماری فصلی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog