قاضی عسگر آفتاب بوشهر برنامه سینمایی

قاضی عسگر: آفتاب بوشهر برنامه سینمایی سیمای بوشهر جدول پخش اردیبهشت ماه

گت بلاگز آذربایجان شرقی کاهش 4 هزار و 500 هکتاری بیمه باغات در ملکان

مدیرصندوق بیمه محصولات کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: سطح باغات بیمه شده است شهرستان ملکان نسبت به سال گذشته از هفت هزار و 500 هکتار به 3هزار هکتار کم کر

کاهش 4 هزار و 500 هکتاری بیمه باغات در ملکان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛نریمانی مدیرصندوق بیمه محصولات کشاورزی استان آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی ملکان گفت: متاسفانه با وجود اینکه تعرفه 22میلیون ریالی به ازای هر هکتار در امسال به 8میلیون ریال کم کردن یافت ولی باز باغداران رغبتی به بیمه محصولات خود نشان ندادند.
وی گفت: این در حالی است شهرستان ملکان پیش از این رتبه اول باغات بیمه شده است استان را دارا بود.
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان با اشاره به زیاد کردن خسارات ناشی از سرمازدگی و بلایای طبیعی از باغداران خواست در مهلت های تعیین شده است باغات خود را بیمه کنند.
فرماندار ملکان نیز با اشاره به سرمازدگی 70درصدی باغات انگور در زمستان سال گذشته افزود: بیش از 1500میلیارد ریال به باغات انگور شهرستان خسارت وارد شده است هست.
محمدباقر خانی گفت: آینده نگری می شود میزان برداشت انگور امسال به کمتر از 100هزار تن برسد در حالی که میانگین برداشت آن 260هزارتن در سال هست.
وی افزود: همچنین به علت خشکسالی و کم کردن نزولات آسمانی 70درصد مزارع گندم و جو دیم غیرقابل برداشت است و برداشت گندم شهرستان به 10هزار تن نخواهد رسید.
فرماندار ملکان لزوم توجه جدی جهت کم کردن تعرفه بیمه محصولات کشاورزی را خواستار شد و گفت: خسارات ناشی از سرمازدگی و خشکسالی از یک طرف و کم توانی مالی باغداران و کشاورزان جهت بیمه کردن محصولات خود ایجاب می کند تعرفه بیمه محصولات کشاورزی کم کردن بیشتری داشته و به اوضاع پیشین و 6میلیون ریال در هکتار برگردد.
انتهای پیام/ش

واژه های کلیدی: محصولات | کشاورزی | شهرستان ملکان | بیمه باغات | محصولات کشاورزی | افزایش خسارات | باغات انگور | بلایای طبیعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog